CHIEFTEC skříň Rackmount 4U ATX/EATX UNC-411E-B-80R, 2x 800W, Black
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC skříň Rackmount 4U ATX/EATX UNC-411E-B-80R, 2x 800W, Black
Kód produktu1022623
Part numberUNC-411E-B-80R
Záruka:24 Měsíc(ů)
Výrobce:Chieftec
Skladová dostupnost:Na dotaz
Hlídací pes
  • 19 ”rack case with 4U height
    - Installation of mainboards with E-ATX form factor
    - Strong build quality with 1.2 mm SECC steel
  • The UNC-411E-B is a flexible E-ATX server case with a 4U height and thus meets all requirements for a high -end server system. The robust construction made of 1.2mm thick SECC steel offers reliable protection of the installed hardware and ensures long-term reliability and flexibility. With 1x 120mm at the front and 2x 80mm at the rear, there are good cooling options that can be equipped with optionally available fans. Two fast USB 3.1 ports complete the offer.
model UNC-411E-B
EAN Code 0753263077004
colour black
material 1.2mm SECC
M / B support mATX, ATX, EATX
Dimensions (DxWxH) 600mm x 485mm x 177.5mm
Weight (net / gross) 14.5 kg / 19kg
External drive bays 6 x 5.25 "and 3 x 3.5" and 1 x 5.25 "slim line ODD
Internal drive bays 2x 3.5 "
power adapter redundant PSU MRG-5800V 2x 800W
Front connections 2x USB3.0 (USB3.1 Gen 1)
scope of delivery Screw set, 10x adapter for using 5.25 ”› 3.5” racks, clamp-down bar for PCI-E cards
PCI slots 7th
Fan (optional) Front: 1x 120mm fan
Rear: 2x 80mm fan
CPU cooler height (max.) 140mm
VGA card length (max.) 330mm